Română (România)Español (Es)English (United Kingdom)French (Fr)

Voluntari

Avem în permanență nevoie de persoane generoase, dispuse să își dedice parte din timpul liber în beneficiul copiilor care au nevoie de ajutor. Puteți lucra în contact direct cu beneficiarii noștri sau sprijinindu-ne în munca administrativă și de organizare.

Considerăm ca sprijinul pe care îl puteți oferi nu este întotdeauna de natură materială sau financiară. Uneori, căldura și pasiunea unui gest simplu sunt cel puțin la fel de valoroase. Asociația AIDE SANTE vă invită să dăruiți puțin din timpul și din cunostințele dvs celor care au nevoie de ele.

Va rugăm să participați ca voluntar la activitățile noastre!

De ce sa faceți voluntariat?

* pentru că susțineți o cauză de interes;
* pentru că vă pasă de problemele celor suferinzi;
* pentru că vă simțiți parte a unei soluții;
* pentru că faceți fapte bune;
* pentru că sunteți împreună cu oameni care împărtășesc aceleași valori;
* pentru că apreciați voluntariatul ca fiind o valoare;
* pentru că vă simțiți necesar și folositor.

Dacă doriți să vă implicați într-una din activitățile Asociației, vă rugăm să trimiteți un e-mail cu doleanța dvs, urmând ca noi să trimitem un contract pentru a-l semna, conform Legii nr. 195/2001- Legea Voluntariatului.

Vă mulțumim!